Atrakcje Costa Brava

Costa Brava to tak ciekawe i wspaniałe miejsce turystyczne, do którego tak wielu turystów chętnie wraca, a wszystko za sprawą ciekawych atrakcji wypoczynkowych i niepowtarzalnego krajobrazu z Morzem Śródziemnym w tle. Hiszpańskie wybrzeże Costa Brava jest nieco dzikie za sprawą poszarpanych skalistych brzegów. Przyciągające piaszczyste plaże i przezroczysta błękitnawo- zielona woda w połączeniu z bezchmurnym niebem i złocistym słońcem to najlepszy wybór na urlop tak w sezonie jak i poza sezonem.

Na wszystkich tych którym Hiszpania kojarzy się tylko i wyłącznie z krwawymi corridami, winem i tańcem flamenco, czeka duże zaskoczenie i miła niespodzianka. Costa Brava jest miejscem godnym polecenia dla osób lubiących dobrą zabawę do białego rana, czyli osobom młodym i studentom. Będąc tam, po prostu nie da się nie skorzystać z uroków nocnego życia czyli licznych klubów i dyskotek oraz kąpieli śródziemnomorskiej. Dobry wypoczynek potęguje także sjesta, której Hiszpanie oddają się 2 godziny dziennie po obiedzie. Jak więc widać, hiszpańskie wybrzeża tętnią życiem a jednocześnie są tak kuszące dzięki nieco leniwemu trybowi życia tubylców, który sprzyja wypoczynkowi i odrzuceniu trosk i zmartwień. Jeśli chodzi o jedzenie nie należy zbytnio obawiać się o monotonię, każdy znajdzie coś dla siebie. Tamtejsze bary, restauracje, pizzerie i kafejki oferują różnorakie potrawy dla każdego podniebienia. Przeważają świeże owoce, lody, różne sałatki i rodzaje mięs, a do kolacji serwowane jest białe lub czerwone wino.

Wiele można by pisać o Costa Brava jako wspaniałym miejscu na wypoczynek – jest tam wszystko co każdy turystyczny kraj powinien mieć. Między innymi ciekawe zabytki. Nie można również narzekać na gościnność mieszkańców, którzy są życzliwi i zawsze uśmiechnięci, pewnie za sprawą dużej ilości stale świecącego tam słońca. Costa Brava jest romantycznym kurortem dzięki licznym i pięknym zatoczkom oraz plażom, które zwłaszcza w wieczornej porze zamieniają się w czarujące i urokliwe miejsca z zachodzącym słońcem w tle. Śródziemnomorski klimat dobrze wpływa na wypoczywających tam turystów.